marcinstawiarz
photo .
mail
www .
miasto .
Czestochowa
wojew .
śląskie
kraj .
Polska
rejestr .
15.03.2009
portfolio .
marcinstawiarz.voal.pl
info
Od początku fascynował mnie pejzaż, miejsca, w których nie ma innych ludzi, jedynie ja i natura. Radość z chwili przed naciśnięciem spustu migawki oraz obcowanie ze światem pełnym inspiracji jest dla mnie równie ważne, jak sam akt tworzenia zdjęcia. Szybko jednak ta tajemnicza fascynacja przerodziła się w obsesje, która zawładnęła moim życiem.

Każdy następny plener to niezapomniane doświadczenie, dzięki któremu poznałem i nauczyłem się interpretowania światła - najważniejszego czynnika, który wpływa na kształt moich zdjęć, jednocześnie jest tez najbardziej upragnionym elementem każdej sesji, co wiąże się z kolejna ważna sprawa w fotografii jaką jest - szczęście. Odpowiednia pogoda, ciekawe ułożenie chmur czy wydobywające się zza obłoków promienie słońca niejednokrotnie przesądzały, że podchodząc do tematu kilkukrotnie udawało mi się osiągnąć pożądany efekt dopiero w momencie gdy natura ukazywała swoje najbardziej nieprzewidywalne oblicze.

Z czasem moje zainteresowania poszerzyły się o pejzaż miejski, w którym podobnie jak w naturze szukam harmonii i spokoju. Mimo, że w naszym zwariowanym i pędzącym świecie trudno o takie chwile, to fotografując w wielkich europejskich miastach poznałem i nauczyłem się najważniejszej cechy fotografa - cierpliwości. Dlatego na większości moich miejskich zdjęć nie ma w ogóle ludzi, lub są tylko ich sylwetki, wynika to tez po części z tego, ze przy robieniu zdjęć, w których główna rolę odgrywa człowiek w grę wchodzą całkiem inne emocje, które można łatwo zdefiniować, natomiast ukazanie pustej ulicy wymaga zaangażowania innych uczuć, które musza dopełnić ten brakujący element, dzięki któremu zdjęcie nie będzie tylko dokumentem.
..
..